wtorek, 12 lipca 2011

Blossomtime

Hodowca: Conrad C. O"Neal - USA 1951r
róża pnąca
wysokość: 1,2m-4,5m
kwiat pastelowo-różowy, duży, pachnący
powtarza okazjonalnie

Blossomtime przybyła do mnie z czeskiej szkółki za sprawą zaprzyjaźnionej różomaniaczki Neli-która  wyszperała tą piękność  buszując po zagranicznych internetowych różanych szkółkach, zakochała się w niej a następnie ( z braku miejsca u siebie ) skutecznie  namówiła mnie do jej zakupu.
Jest to sport jednej z najbardziej znanej i lubianej róży New Dawn. Cechy, które odziedziczyła po matce- zdrowie, silny wzrost, tolerancyjność na cień, bardzo przydały się do tworzonego kącika różanego z Giardinami w roli głównej.

 Lewe skrzydło przy pergoli do późnej wiosny jest zacienione przez dłuższą część dnia, rosnące tam róże mają ciężkie warunki - cień, brak osłony przed silnymi i mroźnymi wiatrami, późny start...nie wiem czy poradzą sobie na tyle, aby osiągnąć docelowy wzrost.
Blossomtime również przemarzła aż do miejsca szczepienia, na szczęście pięknie odbiła silnymi pędami osiągając w drugim sezonie 1,2m.

Zachwyciła mnie burzą pięknie zbudowanych i silnie pachnących kwiatów
Neluś- a teraz patrz i "zazdraszczaj" :)

1 komentarz:

  1. Już zazdroszczę ,choć trochę z opóźnieniem...:)
    W końcu mamy styczeń...
    Blossomtime przypomina mi trochę niedawno zakupioną Coral Dawn,ale nie ma tak pięknie ułożonych płatków w rozetę...Dobrze ,że dałaś się skusić
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń