środa, 6 kwietnia 2011

Prince Jardinier/Schloss Ippenburg

Hodowca: Meilland 2006r
róża wielkokwiatowa
wzrost: 1,2m, pędy grube, sztywne
kwiat duży o średnicy 13cm, porcelanowo-różowy, intensywnie i pięknie pachnący
liście duże, ciemnozielone,
tytułADR, srebrny medal w Baden-Baden.

Prince Jardninier czyli Książe Ogrodnik,

      20 lat temu, piękny i młody książę porzuca karierę bankowca i przejmuje podupadły zamek, który w jego rękach staje się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych i... ogrodniczych Francji.

Książę Louis-Albert de Broglie przybył do doliny zamków nad Loarą i tu wraz z bratem Philippe-Maurice'em objął w posiadanie La Bourdaisiere. Odtąd zamkiem zamienionym na hotel oraz winnicami zarządza brat, a park i ogród warzywny stały się domeną Louisa-Alberta. Zdążył on już zyskać rozgłos jako pełen przedsiębiorczości Prince Jardinier, czyli książę ogrodnik, twórca znanej już we Francji i za granicą ręcznie wykonywanej kolekcji  narzędzi ogrodniczych oraz ubiorów opatrzonych tym właśnie znakiem.
Książę o ogrodnictwie myśli jako o uprawianiu sztuki, zatem narzędzia muszą mieć klasę i styl. Wykonane są z najlepszych materiałów- stali nierdzewnej i wysokogatunkowej twardej skóry. Zadowolą najbardziej wymagająca klientelę.

żródło:http://ogrody.gazetadom.pl/ogrody/1,72016,2141513.html
http://www.luxlux.pl/artykul/2700#komentarz_83808

Tą piękną różę nabyłam w Auchonie na wyprzedaży w bardzo kiepskim stanie, nawet myślałam, że nic z niej nie będzie, tymczasem czekało mnie wielkie zaskoczenie. Odbiła silnymi pędami wydając niesamowicie dostojne kwiaty, prawdziwie książęce, delikatne w kolorze o nieskazitelnej urodzie , dumnie i z wysoka patrzące na świat. Byłam oczarowana i zachwycona. Do tego ten  niebiański zapach..., prawdziwa arystokratka.

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy wpis, róża przepiękna blado_różowa delikatna i dumna.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście ,piszesz o różach jak o przyjaciółce(zauważyła to Anna)-ciepło,radośnie.
    Mam nadzieję,że Ci przetrwała bo chciałabym ją powąchać-nie pamiętam zapachu.

    OdpowiedzUsuń