środa, 2 marca 2011

Herkules

hodowca: Kordes Sohne  2006, Niemcy
krzewiasta, wysokość 120cm
kwiaty: duże, pełne, lawendowe, silnie pachnące
liście duże, ciemnozielone, błyszczące

Kim był Herkules wszyscy wiemy, więc tylko króciutko.

Herakles był synem Zeusa i królowej Alkmeny ( śmiertelniczki ), najpopularniejszym herosem greckim, słynnym z siły, odwagi i wielkiego ducha. Jako 10-miesięczne niemowlę udusił dwa węże posłane przez zazdrosną żonę Zeusa-Herę. Aby odpokutować zbrodnię popełnioną w obłędzie, udał się na 12-letnią służbę do króla Eurysteusa, który wyznaczył mu 12 słynnych prac Heraklesa.
Jego czyny opisywało bardzo wiele mitów. Kochano go bardziej niż bogów, pamiętając o jego ludzkim pochodzeniu. Herkules stał się  symbolem ludzkiej pracowitości, trudu, wytrwałości i cierpień. Był dobry i sprawiedliwy, a jeśli musiał być czasem okrutny to tylko z wyższej konieczności.

źródło: http://www.kb.neostrada.pl/sztuka/mitologia/herakles.htm
Jak przystało na Herkulesa- jest silną i zdrową różą.  Kwiaty na początku kwitnienia mają piękny odcień lawendy, czy jak to określiła Ewa-Gloria Dei - jagody z bitą śmietaną. Szybko jednak przebarwiają się na brudną biel. Myślę, że róża potrzebuje "czasu" na pokazanie swojej prawdziwej urody. Kwiaty mogą się wybarwić prawidłowo dopiero  w trzecim roku uprawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz