środa, 15 czerwca 2011

Chippendale/Duchess of Cornwall

Hodowca: Hans Jurgen Evers 2005, Niemcy
wprowadzona do sprzedaży przez Rosen Tantau
róża krzaczasta
wysokość 1-1,2m
kwiat pomarańczowo różowy, pachnący
liście błyszczące, zielone

Druga żona Księcia Karola, Camilla ,  doczekała się róży nazwanej na jej cześć Księżną Kornwalii.
O tej róży można mówić tylko w samych superlatywach: pięknie zbudowany kwiat , doskonały w każdej fazie kwitnienia , począwszy od pąka przez półotwarcie, aż do pełnego rozkwitu, mocno wypełniony płatkami ( powyżej 100) o rozetowej budowie, silnie owocowo  pachnący, utrzymujący się na krzewie bardzo długo- 2 - 3 tygodnie, nie śmieci- zasycha na pędzie , co ułatwia usuwanie przekwitłych kwiatostanów. Zabarwienie przechodzi stopniowo od pomarańczu do różu.
To co uwielbiam dodatkowo w tej róży- to pokrój krzewu, taki "austinkowy"- czyli kopulasty i ukwiecony od samego dołu do góry. Zdrowy, silny i powtarzający kwitnienie krzew.
To moja kandydatka na różę idealną!!!

Niestety nie posiadam fotki oddającej urodę większego ( dwuletniego ) krzewu, gdyż w tym roku rodzina zajęcy urządziła sobie stołówkę w moim ogrodzie i degustowała wszystkie róże ( młode pąki i liście ) po kolei. Najbardziej smakowała im Duchess of Cornwall i Crown Princess Margarethe.2 komentarze:

  1. Chippendale w ubiegłym roku w prywatnym rankingu uznałam za najpiękniejszą różę w moim ogrodzie.Ma najwięcej zdjęć [taka fotogeniczna]

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie dziwię się Aszko :) wiele z nas plasuje tą różę w ścisłej czołówce.
    PS. Twoje psiaki są rozbrajające...lecę do Ciebie:)

    OdpowiedzUsuń